رسیدگی به بیش از 1400 پرونده در کمیسیون ماده 77

از سال 95 تا کنون انجام شده است:


رسیدگی به بیش از 1400 پرونده در کمیسیون ماده 77
 


نشست هم اندیشی شهردار کرمان با اعضای کمیسیون ماده‌ی 77، معاون اداری مالی، مدیر دایره درآمد، مدیر دایره حقوقی و شهرداران مناطق در جهت تسهیل در امر رسیدگی به پرونده های این کمیسیون برگزار شد.
 
 شهردار کرمان در این نشست با اشاره به اینکه وظیفه‌ی شهرداری، خدمات‌رسانی در حوزه‌ی شهری به شهروندان است، گفت: انجام فعالیت‌های عمرانی و در واقع داشتن شهری آباد، نیازمند پرداخت عوارض است و به همین دلیل فرهنگسازی در این زمینه، امری لازم و ضروری است.
سید مهران عالم زاده افزود: باید برای مردم مشخص شود که عوارض پرداختی از سوی شهروندان در چه زمینه هایی استفاده و به کار برده می شود.
وی با اشاره به شروع طرح ممیزی شهر کرمان خاطرنشان کرد: در منطقه دو بخشی از کار انجام شده و امیدواریم که طی ماه های آینده، کل این پروژه اجرا شود.
سام نژاد دبیر کمیسیون ماده 77 شهرداری کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه کمیسیون ماده 77 مرجع رفع اختلاف بین مودی و شهرداری است، گفت: این کمیسیون از سال 95 به صورت فعلی و مستقل شروع به کار کرده و طی این مدت بیش از 1400 پرونده را مورد رسیدگی قرار داده است.
نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر نیز در این نشست با اشاره به اینکه ظرفیت کمیسیون بسیار خوب است، گفت:  باید وحدت رویه و یک ساز و کار معین و مشخص داشته باشیم.
گفتنی است این نشست با هدف هم اندیشی در جهت تسهیل در امر رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده 77 و مطرح کردن مشکلات، نظرات و دغدغه های کمیسیون‌ها برگزار شد.