تقویت پلیس، تقویت انضباط شهر است

 

شهردار کرمان:


تقویت پلیس، تقویت انضباط شهر است

 


شهردار کرمان با اشاره به هم‌افزایی شهرداری و نیروی انتظامی گفت: تقویت پلیس، تقویت انضباط شهر است.
سیدمهران عالم‌‌زاده در بازدید از مرکز 197 نیروی انتظامی با بیان این‌که اداره امور شهر بدون همکاری پلیس امکان‌پذیر نیست، گفت: ترافیک شهر و مسایل مربوط به راهنمایی و رانندگی، یکی از دغدغه‌های مردم است که بهبود آن همکاری پلیس را می‌طلبد.
وی افزود: شهرداری باید با پلیس دوشادوش هم گام بردارد و در این راستا در هر زمینه‌ای که توان داشته باشیم، با پلیس همکاری می‌کنیم.
شهردار کرمان با بیان این‌که پلیس در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نقش مؤثری دارد، گفت: هر اقدامی اگر در بستر فرهنگی و اجتماعی انجام گیرد، مؤثرتر خواهد بود؛ بنابراین، حضور شهرداری و پلیس در این بخش باید پررنگ‌تر باشد.
عالم‌زاده در رابطه با شناساندن مرکز 197 پلیس به شهروندان گفت: باید پیام‌های مشترک فرهنگی اجتماعی در خصوص معرفی سامانه‌ی 137 شهرداری و سامانه‌ی 197 شهرداری طراحی و منتشر شود.
وی افزود: هم‌چنین باید مسایل مرتبط با شهر و شهرداری که به سامانه‌ی 197 پلیس ارسال می‌شود، به 137 شهرداری ارجاع شود و بالعکس.
شهردار کرمان هم‌چنین بر تدوین و امضای تفاهم‌نامه‌ای بین نیروی انتظامی استان و شهرداری کرمان در حوزه‌های فرهنگی اجتماعی و سامانه‌های 197 پلیس و 137 شهرداری تأکید کرد.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان نیز با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ی 197 پلیس از سال 1379 گفت: این سامانه با این هدف راه‌اندازی شد که مردم پلیس ما باشند و مشکلات پلیس را گوشزد کنند.
سرهنگ ناصر فرشید افزود: در مرکز 197 پلیس، علاوه بر پاسخگویی تلفنی به شهروندان، هر دوشنبه فرماندهان نیروی انتظامی با مردم دیدار حضوری دارند و پای سخن مردم می‌نشینند.
وی از راه‌اندازی فوریت‌های 197 پلیس هم خبر داد و گفت: مواردی که فوریت دارند، توسط این سامانه با سرعت پیگیری می‌شود.
سرهنگ فرشید هم‌چنین خواستار همکاری شهرداری کرمان در معرفی سامانه‌ی 197 پلیس به شهروندان شد.
رییس دفتر نظارت همگانی بازرسی نیروی انتظامی استان کرمان هم با بیان این‌که در شش‌ماهه‌ی نخست امسال، 23 هزار و 700 پیام به سامانه‌ی 197 پلیس ارسال شده است، گفت: از این تعداد بیش از 1500 پیام پیشنهاد و 3000 پیام انتقاد بوده است.
نوربخش رشیدی افزود: هم‌چنین پیام‌هایی که مربوط به شهرداری کرمان می‌شود؛ شامل روان‌سازی ترافیک، رعایت قوانین و مقررات، پیشنهاد در رابطه با طرح‌های ترافیکی و اصلاح هندسی است.
وی ادامه داد: پیام‌هایی که در خصوص انتقاد از نحوه‌ی عملکرد مأموران پلیس به این مرکز می‌رسد، با جدیت پیگیری می‌کنیم.